Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

Tıpta 3. derece yanık izlerini tamamen geçirebilecek bir yöntem yoktur. Bu izlerde eğer cerrahi ile izin azaltılabilmesi, küçültülebilmesi mümkünse ilk tercih olmaktadır. Bu amaçla flepler, ekspander (doku genişletici balon) yöntemi, greftler kullanılabilmektedir. Bazı durumlarda bu tedavi metodlarını uygulayabilmek olanaksız olabilmektedir. Yanığın yeri, çevre dokuların durumu, sağlıklı olup olmaması, genişliği ameliyata etki edebilecek faktörlerdendir.

Ameliyatın olanaksız olduğu durumlarda ise CO2 lazerle ve fraksiyonel lazerle bu izleri daha iyi hale getirebilmek mümkün olmaktadır. Fraksiyonel lazer ile deriden kabarık izler yumuşatılabilir, deri seviyesine indirilebilir, kızarıklıkları düzeltilebilir, olgunlaşmış izler dahi daha iyi hale getirilebilmektedir. Bu durum deri altında lazerin kollajen ve elastik lifleri uyarmasıyla mümkün olmaktadır.

Yine yanığa bağlı meydana gelen sekellerin azaltılmasında, greftlerin yumuşatılmasında lazer oldukça etkili olmaktadır. Bu izlerde bu lazerler tek tek kullanılabileceği gibi kombine ederek de kullanılabilmektedir. Hastalara bir ay ara ile en azından 3 seans lazerle yanık tedavisi uygulanmalıdır.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search