Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

İPLE YÜZ ASKILAMA YÖNTEMİ NEDİR?

İlerleyen yaşla birlikte ciltte kimi istenmeyen değişimler gerçekleşir. Sarkma ve kırışıklık olarak kendini gösteren bu değişimlerden kurtulmanın en yeni yöntemlerinden biri de “Yüz Askılama” yöntemidir. İple yüz askılama olarak da ifade edilen bu uygulama ile ilerleyen yaşın getirdiği sarkma ve kırışıklıklar absorbe edilerek cilt daha genç ve gergin bir görünüme kavuşturulabilir.

Ameliyat gerektimeyen yüz askılama yöntemi, estetik cerrahinin en pratik uygulamaları arasında yerini aldı. Aslında pek de yeni sayılmayan iple yüz askılama yönteminin gün geçtikçe daha da tercih edilir hale gelmesinin en önemli nedeni ameliyata ihtiyaç duyulmadan, yüze uygulanan lokal anestezi ile gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

İPLE YÜZ ASKILAMA YÖNTEMİ NASIL UYGULANIR?

İple Yüz AskısıV-lift, örümcek ağı estetiği, thread lift ve silüet lift gibi isimlerle de anılan iple yüz askılma yönteminde uygulamanın ilk aşaması hekimin muayene ile ciltteki müdahale gerektiren bölgeleri tespit etmesidir. Hekim tarafından tespit edilen alanlar işaretlenir ve hasta bu bölgeler hakkında bilgilendirilir. Uygulama koltuğuna yatırılan hastanın cildine lokal anestezi kremleri sürülerek yüz askılama işlemine başlanır. Kanüllerin içine yerleştirilmiş iplerin sarkma ve kırışıklık olan bölgelerdeki derinin altına yerleştirilmesi ile uygulama gerçekleştirilir. Bu işlem, hastanın uygulama koltuğuna oturmasından itibaren 30-40 dakika kadardır.

YÜZ ASKILAMA YÖNTEMİ SONRASI İYİLEŞME NE KADAR SÜRER?

İple yüz askılama yöntemi sonrası hasta günlük yaşamına kolayca devam edebilir. Uygulama sonrası 1 hafta içinde küçük kızarıklık ve nadiren oluşan morluklar dışında hiçbir yan etki gözlenmez. 1 hafta içinde tamamen kaybolan bu etkiler sonrası yüz ideal görünümüne kavuşur. Uygulama sırasında uygulanan lokal anestezi sayesinde işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir acı hissedilmez.

YÜZ ASKILAMA YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

İple yüz askılama yönteminin en önemli avantajı sarkma ve kırışıklıklardan ameliyata ihtiyaç duyulmadan kurtulunmasıdır. Uygulamanın bu özellliği nedeniyle hasta günlük yaşamına kolayca geri dönebilir.

İple yüz askılama yönteminin bir diğer önemli avantajı ise geri dönülebilir ve tekrar edilebilir bir işlem olmasıdır. Hasta yapılan işlemden geri dönmek istediğinde cilt altına yerleştirilen ipler aynı uygulama tekrar edilerek geri çıkarılabilir ve aynı işlem istenildğinde tekrar uygulanabilir. İşlemin tekrar edilmesinin cilde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Kliniğimizde gerçekleştirilen yüz askılama uyulamasında cilt altında kendiliğinden eriyebilen ipler yerine kalıcı iper tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise uygulama sonrası kavuşulan ideal görünümün daha uzun süre muhafaza edilmesini sağlamaktır.

İple yüz askılama uygulaması hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için randevu almanız yeterlidir.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search