Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Kanser Sonrası Meme Cerrahisi
Bugün, mastektomi geçirmiş kadınların çoğu meme rekonstrüksiyonu için iyi birer adaydır. Mastektominin ardından, kadınlar birçok farklı meme rekonstrüksiyonu yaptırmayı seçerler. Bazıları kendilerini eksikli hissederler veya kadınsı hissetmezler. Birçok kadın için, meme rekonstrüksiyonu, kendilerini daha iyi hissetmelerini ve hayata yeni bir başlangıç yapmak için iyi bir yoldur.

Daha Hızlı ve Daha Kolay Meme Rekonstrüksiyonu

Meme rekonstrüksiyonunu seçen kadınlar için daha kolay ve daha yeni cerrahi prosedürler mevcuttur ve bunlar genellikle iyi sonuçlar verirler. Bu yeni cerrahi tekniklerden birine tek aşamalı meme rekonstrüksiyonu denir.

Mastektomi Nedir?

Mastektomi, kanserli veya prekanseröz hücre gelişimi sebebiyle meme dokusunun alınmasıdır. Bir mastektomi sırasında alınan doku miktarı her zaman aynı değildir; kanserin büyüklüğüne ve aşamasında vücut tipine ve kişisel tercihlere göre değişir.

Meme Anatomisi

Meme, yağ, glandüler ve fibroz dokulardan oluşmaktadır. Memenin altında, kol hareketine yardımcı olan büyük bir kas olan pectoralis major vardır.

Meme Rekonstrüksiyonu Zamanlaması

Meme rekonstrüksiyonu, mastektomi ile aynı operasyon sırasında yapabilir. Buna erken rekonstrüksiyon denir veya mastektomiden haftalar, aylar ve hatta yıllar sonra yapılabilir. Buna geç rekonstrüksiyon denir. Kişisel koşullarınıza bağlı olarak, siz ve doktorunuzun hangi yöntemin sizin için en iyisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Erken Rekonstrüksiyon

Erken meme rekonstrüksiyonu yaptırmanın avantajı, memenizin mastektomi ile aynı operasyon sırasında onarılmasıdır. Böylece, bir operasyon ve iyileşme dönemi geçirmiş olursunuz. Bu, sadece bir memeniz olması deneyimini yaşamaktan kurtulabilirsiniz anlamına gelmektedir.

Geç Rekonstrüksiyon

Geç rekonstrüksiyon avantajı, ilk olarak kanserden iyileşmenize odaklaşmanıza ve tekrar gücünüzü tekrar kazanmanıza izin vermesidir. Meme rekonstrüksiyonu geciktirmek, seçeneklerinizi gözden geçirmek ve meme rekonstrüksiyonu ile ilgili kararınızı iyi şekilde bilgilendirilmiş şekilde bilgilendirilmiş olarak vermek için de size daha çok zaman verir.

Meme Rekonstrüksiyonu Seçenekleri

Memenizi onarmanın farklı yolları vardır. Doktorunuzla birlikte seçtiğiniz yöntem aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli etmenlere bağlıdır:

·         Sağlığınız ve yaşam biçiminiz

·         Vücut tipiniz

·         Meme büyüklüğünüz

·         Kişisel tercihiniz

·         Geri kalan doku ve deri miktarı

Meme rekonstrüksiyonu, kendi vücut dokunuz kullanılarak, meme implantları kullanılarak veya kendi dokunuz ve bir meme implantı kombinasyonu kullanılarak yapılabilir. Doktorunuzla tüm seçeneklerinizi tartışarak, sizin için doğru olan bir karar verebilirsiniz.

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search