Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Meme Estetiği Konusunda Bilinmesi GerekenlerKadınlarda özgüveni belirleyen en önemli erojen organların başında meme gelir. Bu nedenle birçok kadın kafasındaki ideal görünüme ulaşmak için meme estetiğine ihtiyaç duyar. Kadınlar tarafından en çok ihtiyaç duyulan estetik operasyonların başında gelen meme estetiğin estetik görünümün yanında fiziksel olarak rahatlama sağlamak gibi nedenleri de vardır. Hatta meme estetiği operasyonu sonrası kadında artan özgüven nedeniyle bir psikolojik rahatlamadan dahi söz edilebilir. Peki, meme estetiğiyle ilgili mutlaka bilinmesi gerekenler nelerdir?
 
Meme estetiğinde ideal oran nedir?
Meme estetiği konusunda ilk aşama, operasyon ihtiyacının genel niteliklerinin saptanmasıdır. Hastanın beklentileri, vücudun genel yapısı ve cerrahın önerileri ile meme estetiğinde nasıl bir yol izleneceği kararlaştırılır. Bu karar sonrasında hastanın ihtiyacı doğrultusunda operasyon aşamasına geçilir. Meme Estetiği genel hatlarıyla meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonlarından oluşur.

Meme büyütme ve meme küçültme operasyonlarında en önemli husus hastanın genel vücut yapısıdır. Boy ve kilonun hayli önemli olduğu bu noktada amaç hastaya doğal, estetik ve taşınması kolay bir meme görünümü sağlamaktır. İdeal meme yapısının hesaplanmasında en önemli kriter cerrahın bu konudaki tecrübeleridir.

Meme estetiği sadece iyi görünmek için midir?
Meme estetiği operasyonlarında amaç her zaman tamamıyla görünüm değildir. Genel vücut yapısına oranla çok daha büyük olan memeler kişide sırt ağrısı, kamburluk gibi dezavantajlar sağlayabilir. Bu gibi ufak sağlık sorunlarının da meme estetiği operasyonlarını elzem kıldığını unutmamakta fayda var.

Meme estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?
Meme estetiği sonrasında iyileşme süreci gerçekleşen operasyon türüne, hastanın genel yaşam hızına ve yine hastanın alkol ve sigara kullanım durumuna göre değişmektedir. İdeal bir hasta profilinde ortalama istirahat süresi 4-5 gündür. Bu 4-5 günlük sürecin sonunda hasta gündelik yaşamına geri dönebilse de tam iyileşme gerçekleşene kadar yorucu egzersizlerden ve ağır işlerden uzak durmalarıdır. Yine hastanın genel durumuna göre 1-15 günlük iyileşme sürecinin ardında hasta tam anlamıyla eski aktivitelerine geri dönebilmektedir.

 

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search