Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

Fransa da Dr. Pistor'un ilk kez 1952 yılına romatizmal hastalıklarda uygulamaya başladığı bu yöntem daha sonraları estetik amaçlarla da uygulanmaya başlanmış bugun tüm dünyada uygulanan metodlardan biri olmuştur.

Uygun seçilen olgularda liposuction, yüz germe, yüz gençlestirme ve saç ekimi gibi uygulamalara destekleyici bir yöntem olarak kullanılır.

Birtakım vitaminlerin ve benzer ürünlerin cilt altına mezoderme çok ince iğnelerle verilmesi sonucunda, bölgedeki yağ hücreleri aynı kilo verme gibi kendi yağlarını yakmaya başlar. Bu ürünler aynı zamanda bölgedeki dolaşımı da rahatlatarak selülitin yani portakal kabuğu görüntüsünün ortadan kaldırılmasında etkili olabilmektedir.


Mezoterapinin Uygulandığı Yerler

Cilt Gençleştirme (Skin rejuvenation): Hyaluronik asit multivitamin kompleksleri ile yapılan bu tedavi yöntemi yaşlanma ve güneşin olumsuz etkileriyle kollagen sentezi azalan , nemini kaybeden ve sarkan cildi toparlamanın etkin metodlarından biridir. Cilt sağlığı için önemli olan vitaminlerin ve antioksidanların çok kısa ve ince uçlu iğnelerle cilt altına verilmesi ,kollagen sentezini ve cildin nem düzeyini arttırarak cildinizin yenilenmesini sağlar. Sıkı ve parlak bir cilt görünümüne ulaşırsınız.

UYGULAMA ŞEKLİ: 4 KEZ İKİ HAFTADA 1 SEANS. DAHA SONRA 1.5-2 AYDA 1 SEANS

Özellikle yüz germe, botox ve dolgu, kimyasal peeling uygulamalarına destek olarak çok daha etkili sonuç verir.


Selülit Tedavisi: Haftada 1 seans olacak şekilde 8-10 seans olarak uygulanır. İleri selülit derecelerinde seans sayılarını arttırmak gerekebilir. Mezoterapinin selülit üzerindeki etkileri şunlardır:

  • Bölgesel kan akımını ve lenf akımını arttırır.
  • Yağ depolarının parçalanmasını sağlayarak depolanmış yağların salınımını arttırır.
  • Portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan fibröz sert bağların kopmasına neden olur.
  • Lenfatik drenaji arttırır.
  • Vakum-radyofrekans kombine tedavileri ile etkinliği artar.
  • Beslenmenize dikkat eder ve günlük yürüyüşleri yaparsanız tekrarlama ihtimalini azaltırsınız.


Saç Dökülmesi: Erkek tipi yani androjenik tip saç dökülmesinde bir etkisi yoktur. Bu tip dökülmelerde saç ekimi yada saç ekimine destek olarak önermekteyiz. Saç mezoterapisi kadınlardaki saç dökülmelerinde oldukça faydalı olmaktadır. Özellikle saçların yoğun döküldüğü loğusalık döneminde, mevsimsel saç dökülmelerinde seanslar halinde uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisi yoğun dökülme döneminde haftada 1 kez, daha sonra ise ayda bir kez önerilmektedir.


Bölgesel Yağlanma: Özellikle bacak iç yan ve dış yan yağlara, bel yanı ve karına, sırtta sütyen çizgisine, diz üstüne uygulanabilir. Haftada 1 seans olacak şekilde 10 seans kadar gerekebilir. Genellikle 1 haftalık aralarla 8-10 seans şeklinde uygulanır.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search