Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

SmartLipo (Lazer Lipoliz)

Smart Lipo (Lazer Lipoliz) belirli bir bölgede aşırı toplanmış yağın kanül adı verilen küçük bir tüp içinde yerleştirilmiş özel bir lazer ışını ile yağın eritilmesi işlemidir. Bu işlem, genellikle küçük alanlar için tavsiye edilmesine rağmen geleneksel liposuction ile aynı düzeyde avantajlar sunmakta ve iyileşme döneminin daha az sıkıntı ve sonrasında daha az sorunla karşılaşılmasına neden olmaktadır. Aslında, bu prosedür özellikle çene altında gıdı olarak tanımlanan bölgenin düzeltilmesinde ve boyun hatlarının yeniden oluşturulmasında en popüler yöntemdir.


Lazer Lipolize (SmartLipo) Kimler İyi Bir Adaydır?

Genellikle geleneksel liposuction adayı her hasta aynı zamanda lazer lipolize adaydır. Özellikle, kendi ideal kilolarının üzerinde en fazla 30kg üzerinde olmalıdır ve Kontrol edilemeyen Diabet ve Kalp Hastalıkları gibi kronik hastalıkları olmamalıdır. İdeal bir aday da ortalama bir yıl içinde ağırlığını istikrarlı bir şekilde korumuş olmalıdır. Ayrıca tedavi edilen alanlarda iyi bir cilt elastikiyetinin olması iyileşme döneminde daha iyi bir görünüm elde edilmesi için avantajdır.


Smartlipo (tm) Nasıl Çalışıyor?

İçinde bir lazer elyaf içeren çapı yaklaşık olarak 1,0 mm ila 2,0 mm lik çok küçük bir kanül veya tüp, deri içine sokulur. Daha sonra bu kanül ileri geri hareket ettirilerek lazer ışınının yarattığı enerji deri altındaki yağ hücrelerini parçalar. Bu sırada aynı bölgede bulunan kan damarlarında yaktığı için hem daha kolay, dokulara daha az hasar veren ve hem de daha az kanama olduğu için daha çok yağ alınmasını ve daha az operasyon sonrası morarmaya neden olan diğer tekniklere göre avantajlı bir işlem halini alır. Bunlarla birlikte Lazer Enerjisi cilt içinde bulunana ve derinin elastikiyetini sağlayan kollajenin büzülmesini de sağladığı için yağların erimesi sonrası oluşan sarkmanın da aynı seansta giderilmesini sağlamaktadır.

Günümüzde 2. Jenerasyon Lazer Liposuction cihazlarında güç arttırılarak, daha fazla miktarda yağ alabilme seçeneği eklenmiştir. Gene, son dönemde Lazer Liposuctionun fazla miktarda yağ alınması gereken hastalarda, klasik liposuction yönteminden sonra, cilt sıkılaştırma özelliğinden faydalanılarak, tamamlayıcı bir yöntem olabileceği tartışılmaktadır. Sonuçta, Lazer Liposuction yöntemiyle, doğru hastada ve doğru ellerde kullanıldığında yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir...


Lazer Lipoliz (SmartLipo) Nasıl Yapılır?

Geleneksel liposuction aksine, lazer lipoliz emiş teknikleri (suction) kullanmaz. Bunun yerine, lazer liposuction da kullanılan kanül muhafazası içine yerleştirilir ve yağı sıvılaştırmak için kullanılır. Daha Sonra sıvılaşmış yağ, çok küçük kesiler (1-2mm) yoluyla vücuttan atılır.


Lazer Lipolizde (SmartLipo) Anestezi

Bu prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak çoklu bölge lipo şekillendirme operasyonlarında sedasyon anestezi hasta konforu açısından tercih edilmelidir.


Lazer Lipolizde (SmartLipo) Riskler ve Komplikasyonlar

(SmartLipo) geleneksel liposuctiona göre daha az invaziv olmasına rağmen, hala cerrahidir. Bu nedenle, ameliyatla aynı riskleri kısmen taşır. En sık karşılaşılan riskler ve komplikasyonlar, hematom (deri altında kan birikimi), enfeksiyon, morarma ve yara izi vardır. Daha az görülen riskler, aşırı kanama, şok ve deri ya da altta yatan dokuların yanıklarıdır. (Söz konusu riskler SmartLipo son derece nadirdir.)


İyileşme Dönemi (SmartLipo)

Hastaların çoğu 24 saat içinde işe dönebilirler. Operasyon sonrasında genellikle ağrı olmamaktadır. Olası ağrılar ise basit ağrı kesiciler ile geçebilecek düzeydedir. Morluk hemen hemen hiç olmamaktadır. Lazer liposuction operasyonu sonrasında ödem olabilmekte, bu ödem 7-15 gün aralığından kendiliğinden yok olmaktadır. Operasyon sonrasında 3 hafta korse kullanılması gerekmektedir. Vücudun şeklini almaya başlaması 3.aydan itibaren başlayıp, son halini alması 6 - 8 ay sürmektedir.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search