Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

Burun Estetiği Konusunda Bilinmesi GerekenlerGeçmişte olduğu gibi günümüzde de estetik cerrahinin en önemli alanlarından biri burun estetiği operasyonlarıdır. Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği ameliyatlarında karar verme aşamasından iyileşme sürecine kadar oldukça önemli aşamalar söz konusudur. Genel hatlarıyla bu önemli aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz;

Burun estetiği ameliyatı kişisinin yüz ifadesinde önemli bir değişim sağlayacağı için öncelikle hastanın bu operasyona kendini hazır hissetmesi gerekmektedir. Bu durum burun estetiği operasyonunda ilk aşamadır.

Burun estetiği operasyonlarında altın kriter hekimin tecrübesi ve yeteneğidir. Bu nedenle operasyonun belki de en önemli aşaması doğru hekimi bulmak ve tercih etmektir. Bu aşamada özellikle sosyal medya üzerinden yapılan ve ameliyattan hemen sonrası görüntüleri paylaşmaya kadar vardıran pazarlama araçlarına karşı dikkatli olmak ve bir burun ameliyat sonucunu değerlendirmek için en az 3 ay beklemek gerektiğinin bilincinde olarak değerlendirmeler yapıp karara varmak önemlidir.

Burun estetiği operasyonlarında bir diğer dikkat edilecek nokta ise teknolojinin bütün avantajlarından yararlanma fırsatıdır. Günümüzde birçok klinikte görsel animasyon programları ile sahip olacağınız yeni burunu görebilme şansına sahipsiniz. Böyle bir avantaja sahip olduğunuzu asla unutmayın. Aynı zamanda burun estetiği operasyonlarında kullanılan malzemeler de oldukça önemlidir. Özellikle iyi hastane ve anestezi şartlarında ve en az travma ile gerçekleştirilen ameliyatlar ve sonrasında özel atellerin kullanılması daha hızlı ve sorunsuz bir iyileşme süreci konusunda hastaya yardımcı olmaktadır.

Burun estetiği operasyonlarında ameliyat planı tamamen kişiye özel olarak planlanmalıdır. Çoğu zaman hastalar tarafından örnek burun profilleri talep edilse de hastaya en uygun burun yapısının kendi yüz hatlarıyla orantılı olarak saptanacağı ve bu süreç sonunda ideal noktaya ulaşılacağı anlatılmalıdır. Yine bu noktada, hekimin tecrübesi oldukça ön plana çıkmaktadır.

Estetik cerrahide bir vitrin halini almış olan “öncesi – sonrası” fotoğrafları ile karar verirken dikkatli olmak önemlidir. Bu fotoğraflar genelde ameliyatlardan kısa zaman sonra çekilseler de operasyon sonrası yeni burun yapısının tam anlamıyla son şeklini almasının en az 3 ay kadar zaman aldığını; öncesinde yapılan değerlendirmelerin yanıltıcı olacağını bir kez daha hatırlamakta fayda vardır.

Burun estetiği konusunda bilinmesi gereken bir diğer önemli detay ise bu operasyonların sadece estetik amaçlı olmadığıdır. Burunun akciğerlere gönderilen havanın kalitesini ayarlayan bir organ olduğunu ve bu nefes yolunda oluşan bozuklukların da burun estetiği ameliyatları ile birleştirilip sağlıklı ve işlevsel bir burun yapısına kavuşulabilinmektedir.

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search