Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Damar Tedavisi

 

Vasküler Tedavi

Sklerotherapi istenmeyen varis ve damarsal lekelerin tedavisinde en sık kullanılan yöntemdir. Damarsal lekeler, mavi damarlar ve varisler vücudun her yerinde, ama en çok da bacaklarda görülür. Beraberinde bacakta şişme, renk değişikliği ve ağrı gibi belirtiler gösterebilir.

Nasıl Etki Eder?

Sklerotherapi damar içine verildiğinde damarı büzerek kapanmasına neden olur. Bu, vücuda zarar vermeyen kimyasal solüsyonların kullanımıyla yapılan ameliyatsiz tedavi tekniğidir.

Uygulama Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer varisler bacakta yer alıyorsa, uygulama öncesi mutlaka "Renkli Dopler USG" incelemesi yapılmalıdır. Ayrıca aspirin gibi kanamayı artırıcı ilaç kullanımı en az bir hafta onceden kesilmelidir.


Nasıl Uygulanır?

Plastik cerrah tarafindan çok ince uçlu iğnelerle bölgesel uyuşturma yapılarak, bazen de yapılmadan, damar içine ilaç verilmesi şeklinde gerçeklestirilir. Bir seansta birçok damara uygulanabilir. Ancak genelde damar sayısına bağlı olarak haftada bir kez olmak üzere 4-6 seans gerekebilir. Uygulama sonrasında 3 gün süreyle bandaj uygulanması yeterli olsa da ideali varis çorabı kullanılmasıdır. Tedavide başarı oranı %75 olup, varislerin tamamen giderilmesi, özellikle ilerlemiş hastalarda mümkün değildir.

Uygulama Ağrılı Mıdır?

Uygulama sırasında genellikle çok hafif bir ağrı duyulur. Sonrasında ise, yine hafif düzeyde yanma hissi oluşur.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Uygulama sonrası kendiliğinden geçen kızarıklık ve şişlik, en sık görülen yan etkidir. Bacakta ağrı oluşsa da bu durum ağrı kesici ilaçlarla giderilir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı damarda, renk değişikliği, yara, nadiren ilaç alerjisi, çok nadir de tıkanma görülebiliyor.

 

 

 

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search