Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Meme Yapımı (Rekonstrüksiyon)
Meme rekonstrüksiyonu sürecinde yer alan birçok seçenek vardır. Belki de sorulacak en önemli soru şudur: Meme rekonstrüksiyonu sizin için doğru bir seçim mi? On binlerce göğüs kanseri hastası için yanıt evet olmuştur.

Bugün, mastektomi geçirmiş kadınların çoğu meme rekonstrüksiyonu için iyi birer adaydır. Mastektominin ardından, kadınlar birçok farklı meme rekonstrüksiyonu yaptırmayı seçerler. Bazıları kendilerini eksikli hissederler veya kadınsı hissetmezler. Birçok kadın için, meme rekonstrüksiyonu, kendilerini daha iyi hissetmelerini ve hayata yeni bir başlangıç yapmak için iyi bir yoldur.

Daha hızlı ve daha kolay meme rekonstrüksiyonu...

Meme rekonstrüksiyonunu seçen kadınlar için daha kolay ve daha yeni cerrahi prosedürler mevcuttur ve bunlar genellikle iyi sonuçlar verirler. Bu yeni cerrahi tekniklerden birine tek aşamalı meme rekonstrüksiyonu denir ve broşürde de açıklanmaktadır.

Mastektomi Nedir?

Mastektomi, kanserli veya prekanseröz hücre gelişimi sebebiyle meme dokusunun alınmasıdır. Bir mastektomi sırasında alınan doku miktarı her zaman aynı değildir; kanserin büyüklüğüne ve aşamasında vücut tipine ve kişisel tercihlere göre değişir.

Meme Anatomisi

Meme, yağ, glandüler ve fibroz dokulardan oluşmaktadır. Memenin altında, kol hareketine yardımcı olan büyük bir kas olan pectoralis major vardır.

Meme Rekonstrüksiyonu Zamanlaması

Meme rekonstrüksiyonu, mastektomi ile aynı operasyon sırasında yapabilir. Buna erken rekonstrüksiyon denir veya mastektomiden haftalar, aylar ve hatta yıllar sonra yapılabilir. Buna geç rekonstrüksiyon denir. Kişisel koşullarınıza bağlı olarak, siz ve doktorunuzun hangi yöntemin sizin için en iyisi olduğuna karar verebilirsiniz.

·         Erken rekonstrüksiyon
Erken meme rekonstrüksiyonu yaptırmanın avantajı, memenizin mastektomi ile aynı operasyon sırasında onarılmasıdır. Böylece, bir operasyon ve iyileşme dönemi geçirmiş olursunuz. Bu sadece bir memeniz olması deneyimini yaşamaktan kurtulabilirsiniz anlamına gelmektedir.

·         Geç rekonstrüksiyon
Geç rekonstrüksiyon avantajı, ilk olarak kanserden iyileşmenize odaklaşmanıza ve tekrar gücünüzü tekrar kazanmanıza izin vermesidir. Meme rekonstrüksiyonu geciktirmek, seçeneklerinizi gözden geçirmek ve meme rekonstrüksiyonu ile ilgili kararınızı iyi şekilde bilgilendirilmiş şekilde bilgilendirilmiş olarak vermek için de size daha çok zaman verir.

Meme Rekonstrüksiyonu Seçenekleri

Memenizi onarmanın farklı yolları vardır. Doktorunuzla birlikte seçtiğiniz yöntem aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli etmenlere bağlıdır:

·         Sağlığınız ve yaşam biçiminiz

·         Vücut tipiniz

·         Meme büyüklüğünüz

·         Kişisel tercihiniz

·         Geri kalan doku ve deri miktarı

Meme rekonstrüksiyonu, kendi vücut dokunuz kullanılarak, meme implantları kullanılarak veya kendi dokunuz ve bir meme implantı kombinasyonu kullanılarak yapılabilir. Doktorunuzla tüm seçeneklerinizi tartışarak, sizin için doğru olan bir karar verebilirsiniz.

Meme Rekonstrüksiyonu İçin Kendi Dokunuzun Kullanılması / Latissimus Dorsi Flep

Memelerinizin kendi dokunuzun kullanılarak onarılması için kullanılan yöntemlerden biride latissimus dorsi flep denir. Bu prosedür sırasında, sırtımızdaki veya kolunuzun altındaki bir parça deri ve kas alınarak, memelerinizin onarılması için kullanıldığı meme bölgesine getirilir. Sırtınızdaki deri ve kas normal olarak oldukça ince olduğu için, yeni göğüslerinize daha dolgun bir şekil vermek için bu yöntem bazen bir meme implantı ile kullanılır.


Meme implantı ve implantsız latissimus dorsi flap

·         Adım 1: sırttaki donör bölgeden deri flepi ve kas alınır.

·         Adım 2: doku mastektomiye kadırılır ve bir meme çıkıntısı oluşturmak üzere kullanılır.

·         Adım 3: meme çıkıntısını oluşturmak için bir implantta kullanılabilir.


Tram flep

Memelerinizi kendi dokunuzu kullanarak onarmanın başka bir yoluna da TRAM Flep denir. Bu prosedürde bu bölgede karın bölgesindeki yağ ve kasın alınarak memeleri onarmak üzeri göğüs bölgesine getirilmesi yer alır. Bazen karın bölgesine giden kan miktarının ve bağlantısının korunması mümkündür. Böyle olmadığında, karın dokusundaki kan damarları mikro cerrahi ile göğüs bölgesine bağlanmalıdır.

·         Adım 1: Mastektomi yapılır ve donör bölge işaretlenir.

·         Adım 2: Düz kas ve doku flepi göğse kaydırılır.

·         Adım 3: Nihai sonuç.

İmplantlarla Meme Rekonstrüksiyonu

Bir mastektomi sırasında, cerrah deri ve meme dokusunu çıkarır ve göğüs dokularını yassı ve gergin hale getirir. Uzun süreli bir implant yerleştirilmeden önce, meme dokusu implanta yer açmak için genişletilmelidir. Bu işleme doku genişletme denir. Tipik olarak iki veya bir aşamada (tek aşamalı) yapılabilir.

İki Aşamalı Meme Rekonstrüksiyonu

İmplantlarla yapılan iki aşamalı bir meme rekonstrüksiyonu çok popüler bir seçenektir. Bu prosedür mastektomiyle aynı anda veya daha sonra ki bir aşamada (geç) yapılabilir.

Nasıl Yapılır?

Göğse geçici bir meme dokusu genişleticisi yerleştirilir. Haftalar içinde, doktorunuz genişletici yavaş yavaş tuzlu suya benzer bir sıvı olan salinle doldurur. Bu işlem sırasında deriniz yavaş yavaş gerilir ve implant açacak bir şekilde yer açılır. Vücut, hamile bir kadının vücudunun yavaş yavaş büyüyen karnına alışması gibi, implantın büyümesine de yavaş yavaş alışacaktır.Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search