Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim

Vajina sıkılaştırma tedavisini biliyor musunuz?

Ultherapy - Ultralift yöntemi;

Aktif cinsel hayat, normal doğum ve menopoz sonrası bozulmaya başlayan vajen yapısı, kollagen – elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu gevşeyen, mukoza ve mukoza altı dokuları toparlayan, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilen ultrasonik bir ameliyatsız tedavi yöntemdir.

Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma yöntemi, ultrason ekranında vajen mukoza ve mukoza altı dokuları tabakalarının görüntülendiği, transducer denilen uygulama başlıkları ile derin dokulara yoğun ses dalgaları göndererek odakladığımız tabakalarda ısı değişiklikleri ve iyileşme reaksiyonu oluşturan bir uygulamadır.

Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma yöntemi uygulamasının sarkan dokuları toparlamada bu kadar başarılı olmasının nedeni, pek çok yöntemde inilemeyen doku derinliklerine inebilmesi ve bu bölgelerin ultrasonik ekranda görüntülenerek tesadüfi değil, tamamen bilinçli bir uygulama yapmasına olanak tanımasıdır. Hem derin dokulara uygulama yapabilmesi, hem de bu bölgeleri ultrason ile ekranda görüntüleyebilmesi, Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma’yı, benzeri amaçlar için kullanılabilen lazer ve radyofrekans yöntemlerinden ayırmaktadır.

Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma

Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma Yöntemi Nasıl Etki Eder?

Derinden yüzeye doğru kas tabakası, mukoza altı tabaka ve mukozada ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturulmakta, ısı etkisi ile sarkan dokular hemen toparlanmakta, ısı nedeni ile oluşan iyileşme reaksiyonu sonucu kollagen üretimi tetiklenmektedir. Artan kollagen sonucu mukozanın sıkılığı artmakta ve aynı zamanda gençleşmektedir. Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma yöntemi ile bu etkiler uygulama sonrasında yaklaşık 3-6 ayda oturmaktadır. Kısaca Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma yöntemi sayesinde uygulamanın yapıldığı andan itibaren başlayan ve takip eden 3-6 aya yayılan mukozayı geren ve gençleştiren bir iyileşme süreci başlamaktadır.

Ultherapy- HIFU Vajinal Sıkılaştırma yöntemi uygulaması sonrasında mukoza yüzeyinde herhangi bir uygulama izi olmamaktadır. Bu sayede hastalar ultherapy uygulamasının hemen sonrasında işlerine ve sosyal hayatlarına dönebilmektedirler.

Ultherapy- Ultralift yöntemi F.D.A onaylı, sonuçları kanıtlanmış, güvenli bir yöntemdir.

HIFU vajinal Sıkılaştırma makinesi ne yapar?

HIFU vajinal Sıkılaştırma makinasi, kadınlar için Vajinal gevşeme sorununu çözmek için kullanılan cerrahi içermeyen bir güzellik ekipmanıdır.

Non-invaziv yani herhangi bir iğne ya da kesi içermeyen, hızlı iyileşme ve kolay kullanımlı bir tedavi yöntemidir. Çalışmalara göre yetişkin kadınların% 90'dan fazlası üreme sağlığı sorununa, % 85.6'lık çiftlerde ise seksi yaşam uyumu nedeniyle boşanmaktadır. Vaginal inflamasyonda% 75'den fazla erişkin kadın ; Servikal erozyonda-yara da ise % 70'den fazla yetişkin kadın sorun yaşamaktadır.

HIFU Vajinal Sıkılaştırma nedir?

HIFU vajinal sıkılaştırma, mukoza ve kas katmanına doğrudan odaklanarak sıkılaştırma sağlamak için non-invaziv ultrasonik odaklanma tekniğini kullanır. Ultrasonik dalgaları enerji kaynağı olarak kullanip; penetrasyon ve fokaliteden yararlanarak, derinlemesine olarak sistem, lamina propriada ve kas lifi tabakasında önceden belirlenmiş bir derinlikte ultrasonik enerjide odaklama gönderir. Odak alanı olarak adlandırılan daha yüksek bir ultrasonik bölge yoğunluğu oluşur. 0.1 saniyede bölgenin sıcaklığı 65 ° C'nin üzerine çıkabilir, bu nedenle odaklanma alaninda kolajen yeniden düzenlenerek sıkılaştırma sağlanır ve odaklanılan bölgenin dışındaki normal doku hasar görmez. Bu nedenle, arzu edilen derinlik katmanına etki edilerek ilgili bölgede, kolajen konsantrasyonu, yeniden düzenlenmesi ve yenilenmesi sayesinde sıkılaştırma saglanir. Sonuç olarak, vajinal sıkılaştırmanın gizemli etkisi elde edilir.

Vajinal Sıkılaştırma

HIFU vajinal Sıkılaştırma makinesi seçmek için 4 Neden:

  1. Cerrahi olmayan, ağrısız, kanama yapmayan ve sadece 20 dakikalık bir tedaviyle etki elde edilir.
  2. Çocuk yapma-Doğurganlık üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Tedaviden sonra doğal doğumda bir engel olusturmaz.
  3. Sadece vajinal sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda idrar kaçırma semptomlarını tedavi edebilir.
  4. HIFU Enflamasyon Teknolojisi tarafından onaylanmış yöntemidir. Bu HIFU tedavisi 20 milyondan fazla hasta tarafından onaylanmıştır

HIFU Vajinal Sıkılaştırma tedavisinden sonra nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Özel bakıma ihtiyacınız yok, normal temizliğe dikkat etmeniz yeterlidir.
  2. Ameliyat sonrası vajinada hafif şişme olur, ancak endişe etmeyin, genelde 4-6 saatte normale dönecektir. Tedaviden sonra bazı kısımlarda minik beyaz benekler oluşabilir ancak bunlar normal hafif ve geçici tepkilerdir.
  3. Bazen tedavi yaptıktan sonra vajinal mukozada küçük kan lekeleri görülebilse de ancak birkaç gün veya bir haftada otomatik olarak kaybolur.
  4. Tedaviden sonra rahatsızlık hissetmezsiniz, bir hafta sonra seks hayatı yaşayabilirsiniz.

TEDAVİ NASIL UYGULANIR?

  1. Genel tedavi programımız 3hafta-ayda bir aralıklarla 3 seans uygulama olup sene de bir tekrarlamak seklindedir.
  2. Uygulama öncesinde vajina içerisine uyuşturucu krem sürülerek 30-45 dk. beklenerek uyuşma sağlanır.

 

 HiFu Vajinal Sıkılaştırma

Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search