Turkey usa Netherlands Azerbaijan Russia United Arab Emirates
Estetik CerrahiEstetik Cerrahi RandevuWHATSAPP ile Hemen İletişim
Vaser Liposuction

Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Lliposuction, vücudun belli bölgelerindeki yağ birikimlerinin özel bir vakumla veya özel enjektörlerle emilerek, vücuttan yağların uzaklaştırıldığı bir ameliyattır. Kesinlikle bir zayıflama ameliyatı değil, bir vücut kontur düzeltme ameliyatıdır. Bu ameliyatla hacmi artmış, diyet ve egzersize dirençli yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılırken, mevcut yağ hücrelerinin sayısı da azaltılmış olur.

Liposuction ameliyatında inatçı yağlanma bölgesi, özel bir sıvı enjeksiyonu ile şişirilir. Daha sonra bu bölge üzerine veya yakınına birkaç mm uzunluğunda birkaç kesi yapılır. Bu kesilerden hastanın durumuna göre 2-6 mm çapındaki kanül denilen metal borular deri altı tabakası içine sokulur ve kanüller şeffaf hortumlarla vakum cihazına bağlıdır.

Ultrasound Assisted Liposuction (UAL)- Vaser Liposuction Nedir?

Vaser liposuction klasik liposuction yöntemine ek olarak vakumla yağ alma işlemi öncesinde yüksek frekans ses dalgaları ile yağların parçalanarak klasik yöntemde karşılaşılan kanama, morarma ve cilt yüzeyinde dalgalanma gibi sorunları önleme amacıyla geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Dolayısıyla tıp literatüründe kullanılan adı Ultrasound Assisted Liposuction(UAL) ya da ticari adıyla Vaser Liposuction olarak kullanılmaktadır. En son teknoloji Vaser lipo ya da UAL (ultrason destekli liposakşın) ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edildiğinden, klasik liposuction yönteminde görülebilen dalgalı yüzey görünüm, kanama, morarma gibi sorunlarla vaser liposuction operasyonu sonrasında karşılaşılmamaktadır.

UAL-Vaser Lipo'nun Avantajları Nedir?

Vazer liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef almakta ve diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi) zarar vermemektedir. Dolayısıyla Vaser lipo sonrası diğer tekniklere oranla daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülmektedir. VASER Lipo yöntemiyle hastalar hızlı bir şekilde günlük hayatlarına dönebilmektedirler.

Ayrıca uygulaması esnasında parçalanan yağlar, özel kanüller vasıtasıyla dışarı alınır. Diğer liposuction yöntemlerinde ısı veya diğer nedenlerle yağ dokusu zarar görebilirken, vaser ile ultrasonik ses dalgaları kullanıldığından, alınan yağlar zarar görmez ve gerektiğinde vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu işlemi içinde kullanılabilirler.

Hangi Anestezi Yöntemi Uygundur? Operasyon Öncesi Hazırlık Nasıl Olmalıdır?

VASER Lipo ile genellikle birden fazla bölge bir arada yapıldığından ve bölgeler karın, sırt; bacak gibi geniş bölgeler olabildiğinden genel anestezi hasta rahatlığı açısından daha uygundur. Ancak daha küçük ve az alanda ki bölgelerde, bölgesel anestezi veya sedasyon dediğimiz derin uyku yöntemi de uygulanabilir.

VASER Lipo operasyonundan yaklaşık 1 hafta ideal olarak ise 3 hafta önce kan sulandırıcı etkilerinden dolayı bitki çayları, Aspirin gibi kan sulandırıcılar, E vitamini ve bazı vitamin türevleri kesinlikle alınmamalıdır. Ameliyattan en az 9-10 saat öncesinde, oruç tutar gibi gıda ve sıvı alımı kesilmelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Özellikle operasyon sonrasında sigara içimi, yara iyileşmesini geciktirmektedir.

VASER Lipo-UAL Kimler İçin Uygundur?

FDA tarafından onaylanan bu yöntem; vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, göğüs gibi vücut bölgelerinde, yağları parçalayarak etkili bir sonuca yardımcı olur. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü sorunu içinde oldukça etkili bir yöntemdir. Vaser lipo tekniği, diyet ve spor yapılmasına rağmen, bölgesel fazlalıklarından kurtulamayan herkes için, düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

VASER Lipo-UAL Operasyon Sonrası Korse Kullanılacak Mıdır? Ne Kadar Süre Gereklidir?

Her hastanın deri elastikiyetine göre, operasyon sonrası 2-3 hafta aralığında korse giyilmesi sonucun etkinliğini arttırır. Korseler özel medikal korselerdir ve kıyafetlerin altından belli olmaz. Bahar ve yaz dönmelerinde, bu mevsimlere özel delikli ve hava aldıran özel korseler kullanılır.
Vaser liposuction sonrasında genellikle 1 veya 2 gün içinde banyo yapılabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilebilir.


Hastanede Yatış Gerekli Midir? Sonrasında Kontrole Ne Sıklıkla Gelmeliyim?

Genellikle bu operasyonlarda, 3-4 saatlik dinlenme süresi sonrası hastaneden çıkış yapılabilir. Ancak cerrahın gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir. Sonrasında en az 2 defa olmak üzere veya cerrahın uygun gördüğü sayıda ve aralıklarda kontrole gelinmelidir.

VASER Lipo Operasyonu Diğer Estetik Cerrahi Ameliyatları ile Kombine Uygulanabilir mi?

VASER Lipo ameliyatları ile birlikte meme büyütme, meme küçültme veya dikleştirme, karın germe, yüz germe gibi estetik ameliyatlar kombine olarak uygulanabilir. Ayrıca vaser ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından, yüz bölgesi, bacaklar gibi belirli bölgelere, eritilerek alınan bu yağlar enjekte edilebilir.

VASER Lipo Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Vaser liposuction ameliyatlarında, cihazın özellikle yağ dokusuna etkili olması ve kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi dolayısıyla iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Daha az morarma, kanama ve kızarıklıklar görülür. Bu da normal hayata 3 gün içerisinde dönülmesini sağlar. Tam olarak vücutta ki ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması kişiye bağlı olarak ortama 3-6 hafta sürmektedir. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar. Ödemin atılması için ödem çözücü bitkisel ürünler ve çeşitli masaj terapileri uygulanabilir.

VASER Lipo Yönteminden Sonra Yeniden Kilo Alır Mıyım?

Bu uygulamadan sonra eğer diyete ve spora dikkat edilmez ve aşırı yeme alışkanlığı edinilirse, kilo alımı kaçınılmazdır ancak kilo alımı vücudun tüm bölgelerinde eşit oranda olur ve yağ oluşumu belirli bölgelerde toplanmaz. Diyete dikkat edildiği müddetçe şekilli, sağlıklı ve fit bir görünüm sağlanır.

Erkeklerde Görülen Meme Büyümesi Tedavisinde Vaser Liposuction Etkili Midir?

Erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilen meme büyümesi, vaser cihazı ile eritilerek dışarı alınmaktadır. Ayrıca vaser cihazı sertleşmiş meme dokusu üzerinde de kuvvetli etkiye sahiptir. Meme dokusunda oluşmuş yağlar ultrasonik ses dalgalarıyla eritilir, dışarı alınır ve deri sıkılaştırılır. Erkeklerde görülen meme büyümesinde en etkili yöntemlerden biridir.


Genital Estetik
Selulit Tedavisi
Kök Hücre Tedavileri

Takip Edin

İLETİŞİM

Adres: Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad.

Erdinç Binaları. No:22 A3 Blok Kat:1

Güneşli Bağcılar/İSTANBUL

Tel: (0212) 291 04 44 -  (0533) 714 88 18

Mail:info@genkord.com

 

 


search